שלום לך,
כניסה לאיזור האישי

ניגונים בצדק

פסטיבל ניגונים בצדק

מוסיקה  ☆ הרצאות  ☆ כיתות אמן  ☆ סיורים  ☆ תערוכות ☆ סרטים

לוח מופעים מפסטיבל ניגונים בצדק

14.12.22 | היכל התרבות – 150 שנה לח.נ.ביאליק

16:00 | "מַסֶּכֶת פְּלָאַיִךְ, תֵּל-אָבִיב" סיור בעקבות ביאליק

המשורר הלאומי היה מעורב בתחומים רבים בחיי העיר תל אביב – ממפעלו התרבותי הגדול ורב ההשפעה "עונג שבת" באהל שם, דרך הצעתו לנטוע בגן מאיר את חלקת צמחי התנ"ך וספרות חז"ל,  ועד לביקורתו על מפגעים סביבתיים.

אבישי וול, מורה לספרות ותנ"ך ומנהל הישיבה החילונית בירושלים ילווה את הסיור באנקדוטות מחיים בעיר העברית הראשונה.

הסיור יוצא מהיכל התרבות ומסתיים בהיכל התרבות

משך הסיור: שעה ורבע

19:30 | אולם סלע | פגישה בין העברית לרעיון הגאולה בקבלה עם הרבה ספיר נוימן איל

העברית – הביטוי המשיחי להיות ישראל ״שבכל דיבור יש עולמות ונשמות ואלוהות״, ואחר כך מתייחדים ומתקשרים יחד ונעשה תיבה שיש לפתוח בה צוהר לעתיד לבוא. ספיר נוימן איל, מובילת משכן הכוונה, בית ללימוד קבלה בליווי מקהלת ׳הקהל׳.

20:30 | אולם לואי | "הכוכבים רימו אותי" 150 שנה לח.נ.ביאליק

לכבוד חגיגות 150 שנים להולדתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק, יעלה מופע מרכזי וממלכתי בהיכל התרבות במסגרת פסטיבל ניגונים בצדק.

במופע ביחד עם התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד בניצוחו של אלעד לוי יבוצעו שיריו המוכרים ואהובים של ביאליק לצד שירים שיולחנו לראשונה לטובת המופע.

במהלך האירוע ישולבו על המסכים עבודות וידיאו ארט מיוחדות וכן פריטים דוקומנטריים נדירים

ותמונות אשר נבחרו במיוחד ויחברו את הקהל לסיפור המרתק של ביאליק.

משתתפים: ריטה, ברי סחרוף, שלומי שבן, אסתר רדא, אלון אולארצ'יק, טדי נגוסה, תיאטרון קליפה.

15.12.22 | בית עלמא – שפה וניגונים 

16:00 | סיור בעקבות קהילות חסידים בליווי ניגונים

בסיור המוזיקלי נצעד בעקבות חסידיות מפוארות ואדמו״רים ידועים אשר התגוררו במרכז תל אביב, ננסה לגלות מה הביא אותם דווקא לעיר העברית וכיצד התייחסו לציונות וליישוב ארץ ישראל. בין השירים החסידיים שינוגנו על ידי נגני כלייזמרים נשמע על המבנים הרבים הפזורים עד היום במרחב העירוני, המהווים אנדרטאות לשרידי עידן אחר של יחסי דת ומדינה, ביחד עם מורה הדרך אבי בלדי.

הסיור יוצא מבית עלמא ומסתיים בסביבת בית עלמא
משך הסיור: שעה ורבע

18:00 | "קליידוסקופ של מילים וקולות" הדסה גולדויכט ורעיה ברוקנטל

בהרצאה משותפת ישוחחו האמניות רעיה ברוקנטל והדסה גולדויכט על שפה ומוזיקה, והאופן בו הן משתמשות בעבודתן האמנותית בכדי לקיים שיחות שאינן אפשריות בחיי היום יום, ולתקן במעט את מה שאינו בר תיקון. בשיחה תתמקד הדסה גולדויכט בתערוכתה  ״קריאות חוזרות ונשנות״ העוסקת בספר האלף בית של האמנית הסופרת והמאיירת תום זיידמן פרויד מ-1918, ורעיה ברוקנטל תשוחח על תערוכתה ״פרק חלק״  העוסקת בקולות, מוזיקה, וחלקי תפילה הנשזרים זה בזה.

19:30 | "לדבר אלוהית" אברהם לידר

סדנא להכרת משנתו ושיטתו המעשית של רבי אברהם אבולעפיה

רבי אברהם אבולעפיה, בן המאה ה 13, היה חוקר תודעה ואחד מהמקובלים הגדולים והמשפיעים ביותר בתולדות הקבלה. מקוריותו של אבולעפיה מתבטאת, בין השאר, בשיטות המעשיות שפיתח לשם השגת מצבי תודעה נבואיים הכוללות צירופי אותיות. אברהם לידר מורה ומייסד ״מצרף – מִזְכְּרָה ללימודי משנתו הנבואית של אברהם אבולעפיה״ ייתן טעימה מהפרקטיקה של אבולעפיה, הכוללת מדיטציה המבוססת על קול, נשימה, ותנועה.

21:00  | ״חקוקות בקול״ כיתת אמן עם ויקטוריה חנה

השפה הינה תדר פיזי בחלל ולא רק כלי להעברת אינפורמציה.

במפגש מכונן עם אמנית הקול ויקטוריה חנה נלמד מתוך ובעקבות ספר הקבלה הקדום ביותר המיוחס לאברהם אבינו, 'ספר יצירה' , מקור ההשראה של עבודתה הקולית והמחקרית כיום.

על פי 'ספר יצירה' לכל אות ואות מבין 22 אותיות הקודש העבריות יש מיקום מדויק בגוף האדם.

הספר הופך להיות כלי חי לעבודת דיבור, קול, גוף וחלל כמו גם לעבודה פנימית וטיפולית. ויקטוריה תבצע קטעים קוליים ותנחה את הקהל אל תוך חוויה חושית ואינטגרלית זו.

16.12.22 | אסיף – המרכז לתרבות אוכל בישראל –  קבלת שבת

12:00 שי צברי והדיי עפאים "מקבלים שבת"

כבר כמה שנים שהשף והחקלאי הדיי עפאים והזמר שי צברי נפגשים בהזדמנויות שונות כדי לבשל, ללמוד או לשיר ולנגן יחד עם חברים. לפעמים הכל מתחבר לחוויה אחת של שמחה, ריקוד והתעלות החיך והנפש.

רגע לפני שהשבת נכנסת, ניפגש באסיף – המרכז לתרבות אוכל בישראל, עם תפריט מיוחד שיכינו השניים יחד עם צוות המקום, עם סיפורים, שירים וכוסות משקה לקבלת שבת תל אביבית של כסלו.

 

  • 14.12 היכל התרבות - הוברמן 1, ת"א
  • 15.12 בית עלמא - רח' שד"ל 6, ת"א
  • 16.12 אסיף - המרכז לתרבות אוכל בישראל - לילינבלום 28, ת"א

שיתוף

שיחת וואטסאפ עם נציג