שלום לך,
כניסה לאיזור האישי

פוליקר תיסלם

בהיכל התהילה של הרוק הישראלי שמור ליהודה פוליקר ותיסלם מקום של כבוד.

תיסלם פרצה לתודעה הישראלית בשנת 1981 עם אלבומה ההיסטורי ״רדיו חזק״, ששינה את פני המוסיקה בישראל. שנה לאחר מכן יצא לאור באותה חברת תקליטים, "עשרים וארבע שעות״, אלבומה הראשון של להקת בנזין בהנהגתו של יהודה פוליקר, שהטביע חותם בפסקול המוסיקה הישראלית ומיצב אותה כאחת מלהקות הרוק המשפיעות ופורצות הדרך. שתי הלהקות המציאו סאונד רוק חדש שכבש את מצעדי הפזמונים ומהווה עד היום השראה למוזיקאי רוק צעירים.

השנים 1981-1982 היו ללא ספק של תיסלם ובנזין כשתיסלם כובשת את תחנות הרדיו עם הלהיטים ״רדיו חזק״, ״לראות אותה היום״, ו״תנו לי רוקנרול״ ובנזין מפציצה עם ״יום שישי״, ״חופשי זה לגמרי לבד״.

להקת בנזין הספיקה, בזמן קצוב של פעילותה, להוציא שני אלבומים שהנפיקו מעל לעשרים שירים שהפכו לקלאסיקה ישראלית ממכרת. תיסלם הוציאה לאור אלבומי זהב ופלטינה, כבשה כל פסגה אפשרית, התפרקה וחזרה להופיע. שיריהם של שתי הלהקות הפכו לנכסי צאן ברזל במוסיקה הישראלית ("פרצופה של המדינה ", "עוד פגישה", "חצבים פורחים", "משמרת לילה", "פנים אל מול פנים", "התחלה חדשה").

עיתונות המוסיקה של התקופה יצרה איבה מלאכותית בין הלהקות אלא שבמציאות, שתי הלהקות שיתפו פעולה, הקליטו והופיעו יחד ושמרו על חברות נפלאה. הקשר בין תיסלם לבנזין של פוליקר הגיע לשיאו בשנת 1982 במופע משותף ענק בפארק הירקון מול מעל מאה אלף צופים.

הקשר המשיך גם אחרי פירוק הלהקות, כשיזהר אשדות מתיסלם הפיק שלושה שירים ליהודה פוליקר ופוליקר הלחין את השיר ״דברים שרציתי לומר״ לאלבום הסולו של דני בסן .

יחידי תיסלם פעלו במהלך השנים בקריירות סולו ויצרו אלבומים ושירים שהם נכסי צאן ברזל, כשתיסלם ממשיכה כל השנים להופיע עם ששת חברי ההרכב המקורי.

פוליקר פרץ בקריירת סולו כמלחין ומבצע אדיר והוא מהחשובים שבין מוזיקאי הדור.

כעת כארבעים וכמה שנים אחרי חוזרים פוליקר ותיסלם לשתף פעולה בסדרת מופעי רוק עוצמתיים וסוחפים עם מאסת להיטים אדירה והמון אנרגיה וחברות על הבמה.

  • תאריך: 22.8 + 5.9
  • מיקום: אמפי מוצקין ואמפי אשדוד
  • שעה: 21:00
קאבר פוליקר תיסלם

הטבות

שיתוף

שיחת וואטסאפ עם נציג